Новокальчевська громада
Одеська область, Березівський район

Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку

Дата: 21.02.2023 10:07
Кількість переглядів: 69

У К Р А Ї Н А

НОВОКАЛЬЧЕВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про встановлення податку на майно

в частині транспортного податку

 

     Відповідно до ч.1Чст.59 та керуючись п.24 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,ст..ст. 7,8,10,12 розділу I,розділами XII,XIV,підрозділом 8 розділу XX Податкового кодексу України,Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2021 році»,Новокальчевська сільська рада ОТГ

 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Встановити з 01.01.2023 року на території Новокальчевської сільської ради ОТГ податок на майно в частині транспортного податку та затвердити Положення про податок на майно в частині транспортного податку (додається).

 

2.Забезпечити оприлюднення даного рішення на інформаційній дошці оголошень сільської ради.

 

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на   комісію сільської ради з питань планування бюджету та фінансів, економічного розвитку території Новокальчевської сільської ради ОТГ.

 

 

 

 

 

 

            Новокальчевський

            сільський голова ОТГ                                              Валентина ТИМЧУК

 

 

 

 

№ 434-VIIІ

30.06.2022 р.

с.Новокальчеве

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         Додаток до рішення

                                                                                         Новокальчевської сільської ради ОТГ

                                                                                          від 30.06.2022 р.

                                                                                          № 434-VIIІ

 

Положення

про податок на майно в частині транспортного податку

 

1. Загальне положення

Транспортний податок – це місцевий податок, кошти від якого зараховуються до бюджету Новокальчевської сільської ради ОТГ.

 

2. Платники податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

 

3. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі з  року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середня ринкова вартість яких становить понад 375 розміру мінімальної зарплати встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року..

 

4. База оподаткування

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту 3.

 

5. Ставка податку

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.

 

6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

7. Порядок обчислення та сплати податку

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Одеській області зобов'язане до 1 січня 2022 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 січня 2022 року Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Одеській області зобов'язане щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

7.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

8. Порядок сплати податку

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету Новокальчевської сільської ради ОТГ.

 

9. Строки сплати податку

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

 

 

 

 

 

 

 

             Секретар с/ради                                          Світлана КОСЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь