Про встановлення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Дата: 21.02.2023 10:01

НОВОКАЛЬЧЕВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Про встановлення акцизного податку з реалізації

суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі

підакцизних товарів

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 64 Розділу ІІІ Бюджетного кодексу України,статей 14, 212, 213, 214, 215, 216, 222 розділу V Податкового кодексу України, з метою поповнення доходної частини бюджету Новокальчевської сільської ради, сільська рада ОТГ

ВИРІШИЛА:

1. Встановити з 01.01.2023 року на території Новокальчевської сільської ради ОТГ акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та затвердити Положення про акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (додається).

2.Забезпечити оприлюднення даного рішення на інформаційній дошці оголошень сільської ради.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на   комісію сільської ради з питань планування бюджету та фінансів,економічного розвитку території Новокальчевської сільської ради ОТГ.

Новокальчевський

сільський голова ОТГ                                                  Валентина  ТИМЧУК

№ 433-VIIІ

30.06.2022 р.

с.Новокальчеве

до рішення

Новокальчевської сільської ради

від 30.06.2022 р.

№ 433-VIIІ

про акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання

роздрібної торгівлі підакцизних товарів

1. Загальне положення

Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового Кодексу України, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

2. Платники податку

Платниками податку є особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

3. Об’єкти оподаткування

Об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

4. База оподаткування

Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів.

5.Ставка податку

Ставка встановлюється у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

6. Порядок і строки сплати збору

До підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне.

Особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

Суми податку перераховуються до бюджету Новокальчевської сільської ради ОТГ суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим Кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

7. Контроль за своєчасністю подання податкової декларації акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до контролюючого органу, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету здійснює контролюючий орган.

8. Відповідальність платників акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Платники несуть відповідальність за порушення податкового законодавства згідно з вимогами Податкового кодексу України.

Секретар ради                                             Світлана КОСЕНКО